Most Popular Sports Betting Bets

Võrkpallile panustamine on Eestis üsna levinud

Võrkpall leiutati 1895. aastal USA-s. Aegade möödudes on see mäng levinud üle kogu maailma. Mõnel pool pööratakse võrkpallile tähelepanu ainult suurte rahvusvaheliste võistluste ajal, kuid mujal, nagu meil Eestis, hinnatakse võrkpalli ka muul ajal. Sel mängul on ka vahva sugulane – rannavõrkpall, mis loodi Brasiilia kuumadel liivadel. Selle mängu ilu toetavad mängu kiire tempo ja paljastavad vormid.

Võrkpallile panustamine

Võrkpall ei ole üle maailma ühtviisi populaarne. Seetõttu levib selle kohta tavaliselt vähem infot kui jalgpalli või korvpalli kohta. Võrkpallil on ka märgatavalt vähem nõuandeliine. Seetõttu lähevad võrkpallikihlveod tavaliselt paremini nendel panustajatel, kellel on endal viitsimist ja tahtmist meeskondade ja mänguga tutvuda.

Üks tüüpilisemaid panustamisviise sisaldab endas võitja ennustamist. Et tagada mõlemale meeskonnale panustamist, on eeldatava kaotaja peale panustades potentsiaalne tootlus kordades suurem, kui eeldatavale võitjale panustades. Sama tüüpi panustamist korraldatakse ka väiksemal skaalal – siis üritab panustaja ennustada mingi konkreetse geimi tulemust.

Võrkpallis esineb ka punktijaotusele panustamist. Sel juhul on eeldatavale võitjale seatud händikäp – näiteks peab kihlveo võitmiseks võistkond mängu võitma vähemalt 11 punktiga. Händikäpi seab kihlveokontor, et ühtlustada ebavõrdsete meeskondade kohtumisel tehtud panuseid. Kihlvedude korraldajale on nimelt kasulikum, kui panuseid tehakse võrdselt mõlemale meeskonnale – siis on kindel see, et ka kihlveokontor saab raha.

Võrkpallikihlvedude puhul on muidugi ka tüüpiline üle/alla panustamine. Kihlveokontor seab eeldatava punktiarvu, mis kahe võistkonna peale kokku saadake. Panustaja ennustab, kas punkte saadakse sellest seatud arvust rohkem või vähem.

Suursündmused võrkpallis

Võrkpallis on mitmeid olulisis võistluseid, mida jälgib kogu maailm. Neist kõige vanem on FVIB maailmameistrivõistlus. Aastast 1964 on võrkpalli ka olümpiamängude raames mängitud. Väga olulisel kohal on ka maailmaliiga kohtumised.

Eestlased armastavad jälgida Euroopa Meistrite liiga kohtumisi. Mainimist väärivad ka Eesti meistriliiga kohtumised. Kohalikke staarvõistkondi on tihti isegi põnevam jälgida kui välismaa koosseise. Sel aastal võistlevad naiste meistriliigas näiteks tiitlikaitsja Viljandi Metall, Tartu Ülikool/Eeden, Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Famila/Võru VK ja Audentese SG/Noortekoondis.