Most Popular Sports Betting Bets

Poksile panustamine lisab spordile veelgi rohkem adrenaliini

Poks on juba mõnda aega väga populaarne spordiala olnud. Arvestades selle spordiga kaasnevat adrenaliini, ei ole üllatav, et poksi peale panustamine on ka ajalooliselt väga levinud olnud. Mõned aastakümned tagasi raputasid poksimaailma lausa suured skandaalid, sest nii mõnigi poksija oli suure raha eest nõus matši kaotama ja panustajad said petta. Ära osta andis ka kohtunikke, mis veelgi üldsuse pahameele ära teenis. Nüüdseks on poksist saanud veidi tsiviliseeritum sport ja selle peale tehakse siiani hea meelega panuseid.

Panustamine

Poksile panustamiseks on mitu viisi. Üldiselt on tegu äärmiselt lihtsa süsteemiga. Panustada saab näiteks matši üldvõitjale. Sel juhul on tavaline, et kihlveokontor võidab viigi korral kõige rohkem, jättes kõigi panustajate raha endale. Mõnikord on võimalik ka viigile panustada – sel on tavaliselt väga kasutoov koefitsent.

Teise võimalusena saab panustada ka näiteks mängitud raundide arvule (need kestavad kolm minutit ja iga raundi vahel on ühe minuti pikkune puhkepaus). Kehtib jälle „rohkem või vähem“ tüüpi panustamine. Ütleme, et panuse saab teha sellele, et matš kestab rohkem või vähem kui viis raundi. Panustades, et matš kestab kauem, võidab panustaja, kui kõlab kuuenda raundi algust kuulutav kell. Panustades sellele, et raunde toimub vähem, võidab panustaja siis, kui mäng lõpetatakse enne viienda raundi lõppu kuulutavat kella. Kui mäng lõppeb kuuenda ja seitsmenda raundi vahel, saab kogu raha tavaliselt kihlveokontor. Raundide arvule panustamine on lihtne ja ei nõua nii palju ettevalmistusi kui teised kihlvedude tüübid.

Samuti saab panustada sellele, kes matši enne planeeritud raundide toimumist võidab. Panustaja  võidab ainult sel juhul, kui poksija, kelle võidule panustati, võidab matši enne kõikide raundide toimumist matši peatamise või nokaudi tõttu.

Lisaks kõigele sellele on võimalik näiteks ka täpset lõppskoori ennustada. Poksimatši lõppskoori ennustamine on juba üsna keeruline tegevus ja sisaldab endas väga suurt riski, sest võimalikke tulemusi on üsna palju. Seetõttu on soovitatav poksis lõppskoori ennustamisest hoiduda ja piirduda vähem riskantsete kihlvedudega.