Most Popular Sports Betting Bets

Motovõidusõitudele panustamine kogub huvilisi

Motovõidusõidud kuuluvad motospordi alla ja pakuvad austajatele üsna erinevaid võistlusstiile. Motovõidusõitude hulka kuuluvad näiteks motokrossi, autoralli, NASCAR-i ja F1 võistlused. Siinkohal ei ole eesmärgiks vaielda, milline neist kõige parem on, vaid veidi nendele panustamist tutvustada.

Panuste tüübid

Motovõidusõitudele panustamine on väga populaarne. Kõige levinumad on kaks panusetüüpi: esimesel juhul ennustatakse võistluse võitjat, teisel juhul valib panustaja aga paari juhte ja ennustab, kumb neist parema tulemuse saab. Seejuures ei pea kumbki neist võistlust võitma.

Kõige rohkem teatavad hasartmängukontorid F1 sõitudele panustamisest. F1 kihlveod on üsna samasugused kui kõikidel motovõidusõitudel. Lisaks hooaja võitja ennustamisele ennustatakse näiteks ka võitvat meeskonda. Palju esineb ka võistkonna punktidele panustamist, enamasti on sel juhul tegu üle/alla panusega (panustad, et kihlveokontori poolt ennustatud tulemusest saadakse vähem või rohkem punkte). Vormelisõitude juures on kvalifikatsioonisõidud eriti oluliseks saanud ja nüüdsel ajal inimesed isegi vaatavad neid – seetõttu panustatakse palju ka nendele sõitudele.

Eestis armastatakse väga ka autorallit. Küllap seetõttu, et saame uhkustada kohalike maailmatasemel sõitjatega ja neile võistlustel kaasa elada. Grand Prix võistluseid jälgitakse meil väga suure huviga. Rallile panustamine on sama lihtne nagu teistele motovõidusõitudele panustamine.

Mida panustamisel arvesse võtta?

Esiteks tuleb hoolega kihlveokontorit valida. Registreeru saitidel, kus registreerumine ei ole tasuline ja vali nende hulgast parimat koefitsenti pakkuv kihlveokontor.

Motovõidusõite on nii erinevaid tüüpe, et päris kõigi kohta käivaid tähelepanekuid on raske välja tuua. Kindlasti tuleb silmas pidada juhti ja uurida tema ajalugu. Kuidas tal eelmistel hooaegadel läinud on? Kuidas praegusel? Kas eelmise hooajaga võrreldes on märgata muutuseid? Motospordis on aga äärmiselt olulisel kohal ka sõidukite seisund - eriti vormelis, kus sõidukid on väga täpselt peenseadistatud. On tuntud juhtumid, kus masin terve hooaja jooksul päris korralikult kokku pandud ei saa. Sõidukeid disainitakse ka ümber ja vead selguvad tihti alles võistluste käigus. Seetõttu tuleb tähelepanu pöörata ka meeskonna rahastatusele ja koosseisule.

Ja, muidugi, kui võistlus toimub väljas, tuleb alati arvestada ilmaga! On raske unustada vormelilegendi Michael Schumacherit, kes säras iga vihmasaju korral. Mõni juht kohaneb raskete ilmastikuoludega märgatavalt paremini kui teised.