Most Popular Sports Betting Bets

Sportmängudele panustamise piirvanus on kõigest 18 aastat

Erinevalt kasiinodest, mille külastamisel on piirvanuseks 21 aastat, võib sportmängudele kihla vedada juba 18 aastaselt. See kehtib nii panustamispunktide kui kaughasartmängude korraldajate kohta. Spordikihlvedude korraldaja peab garanteerima, et panustamispunktis ei viibiks alaealisi isikuid, samuti peavad veebipõhised kihlvedude korraldajad tagama, et alla 18 aastased isikud ei saa panuseid teha.

Piirangud

Igat tüüpi hasartmänge võivad mängida ainult füüsilised isikud. Hasartmängukorraldaja ei tohi mingil juhul panuse tegemise võimaldamiseks kliendiga krediidilepingut sõlmida. Samuti peab hasartmängukorraldaja tagama, et krediidilepingut ei saaks asutuses viibides mõne teise isikuga sõlmida. Tegu on selgelt väga kasuliku seadusega, kuigi see võib vahel frustratsiooni tekitada. Tuleb aga tunnistada, et oma eelarve piiridesse jäämiseks on see hädavajalik. Hasartmänguasutuses on lihtne impulsiivselt mõni krediidileping sõlmida, mis elu korralikult sassi lööb.

Hasartmänguseadus ütleb, et totode puhul on panustamine keelatud isikutel, kes spordiüritusega lähedalt seotud on. Täpsemalt: „Totos panuse tegemine on keelatud isikul, kes mõjutab või võib mõjutada ennustatud sündmuse toimumist, toimumata jäämist või toimumise viisi või sündmuse tulemust.“ See on üks spordiennustamise alustaladest. Muul juhul võiks mängijatelt lihtsalt raha välja petta – pole ju õiglane olukord, kus osad panustajad juba tulemust ette teavad.

Lisaks sellele on hasartmängijal endal võimalik oma mängimist piirata. Vastav avaldus tuleb esitada Maksu- ja Tolliametile või hasartmängukorraldajale. Kaughasartmängude mängimise piirangu saab teatud perioodiks seada igakordse panuse suurusele ja panuste kogusummale ning lisaks sellele saab igale mängusessioonile seada ajalise piirangu. Samuti on võimalik piirata oma ligipääsu nii tava- kui veebikasiinodele kuue kuu kuni kolme aasta pikkuseks perioodiks. Need on head vahendid hasartmängusõltuvusest lahtisaamiseks või oma hasartmängudele kulutatava aja ja raha paremaks kontrollimiseks.

Korraldus- ja tegevusluba

Hasartmängude mängimisel on oluline kontrollida, et hasartmängude korraldajal on olemas kehtiv tegevus- ja korraldusluba. Illegaalsetel hasartmängukorraldajatel ei ole motivatsiooni Eesti riigi seadustest lähtuda ja seetõttu ei ole mängijad pettuste eest kaitstud. Teadlikult illegaalseid mängukohti külastades ja probleemidesse sattudes võib tekkida ka vastumeelsus politseilt abi küsida. Tegevus- ja korraldusluba peab olemas olema ka kaughasartmängude korraldajatel, s.t veebikasiinode ja virtuaalsete hasartmängukontorite omanikel. Vali kindlasti mängukoht, kus oled seadustega kaitstud!