Most Popular Sports Betting Bets

Rahuliku golfi teeb põnevamaks golfile panustamine

Golfile panustamine on täiesti omaette ettevõtmine. Golfiturniiridel osaleb tohutu hulk mängijaid. Õige inimese peale kihla vedamine nõuab laialdasi teadmisi ja eeltööd.

Mida jälgida

Golfile panustades võib esimene asjana golfiväljaku eripäradega tutvuda. Erinevatele mängijatele sobivad erinevad rajad. Tutvudes juba rajal toimunud võistlustega, jäävad tavaliselt mõned nimed silma. Näiteks jäävad väga pikkadel väljakutel lühema löögiga mängijad tavaliselt tagaplaanile.

Järgnevalt võikski tähelepanu pöörata mängijatele. Mõnele sobivad liivased väljakud, teist häirivad künkad, kolmas teeb ainult lühikesi, kuid see-eest täpseid lööke. Golfimängijatel on oma tugevused ja nõrkused, sinu töö on need kindlaks teha (kui just ei ole isu kellelegi selle töö eest maksta). Kasuks tuleb ka hooaja eelnevate mängude edukuse hindamine. Kui mängijal on kuu aega võistlused väga halvasti läinud, ei tasu oodata, et ta imeväel järgmisel võistlusel särab.

Nagu mõnes teiseski spordis, on golfis ilm väga oluline. Suurte turniiride puhul tuleb seejuures ka võistlusjärjestust jälgida – ilmastikuolud võivad turniiri jooksul muutuda. Vihm ja tuul muudavad oluliselt mängutingimusi ja esitavad võistlejatele väljakutseid.

Levinumad panuste tüübid

Loomulikult on esimene panusetüüp, mis pähe tuleb, võitja peale panustamine. Sellega sarnaneb koha peale panustamine – näiteks, et mängija lõpetab esikolmikus või esikuuikus. Neid kahte annab ka kombineerida. Näiteks panustad viis eurot, et mängija võidab ja lõpetab esikuuikus. Kui mängija jääb kolmandale kohale, ei võida sa panuse esimest osa, kuid saad siiski teise osa pealt võite.

Levinud on ka mängijate omavaheline vastandamine. Saad näiteks mängijate paari puhul kihla vedada, kes neist mingis raundis peale jääb. Kihlveokontor võib valida ka grupi mängijaid ja anda neile võidukoefitsendi, et nad teist gruppi võidavad. Panustaja üritab ennustada võitjat.

Kombineeritud panustamine tähendab, et eelnevaid panustamisviise kombineeritakse omavahel. Võitmiseks peavad kõik kombineeritud kihlveod edukad olema. See-eest korrutatakse koefitsendid omavahel, nii et võit võib osutuda muljetavaldavaks.

Ka golfis esineb tuntud üle/alla panustamine. Sel juhul teeb kihlveokontor pakkumise mängu tulemuse kohta, näiteks võitja punktiarvu kohta. Panustada saab siis sellele, et võitja saab pakutud summast vähem (alla) või rohkem (üle) punkte.